Baldur’s Gate 3’teki bu karakterin huyunu değiştirdiler

Baldur’s Gate 3 oyunundaki sevilen Shadowheart karakterinin aslında bilmediğimiz bir huyu varmış. Shadowheart, başlangıçta çok daha sinsi ve alaycı bir karakter olarak tasarlanmış. Ama işler pek de planlandığı gibi gitmemiş ve huyunu değiştirme kararı almışlar. Peki oyunun geliştiricileri ne oldu da bu kadının huyunu değiştirdi? İşte detaylar…

Baldur’s Gate 3 karakteri Shadowheart aslında sinsi ve şımarıktı! Kişiliğini değiştirdiler

Baldur’s Gate 3’ün geliştiricileri, Shadowheart’ı başlangıçta oldukça sinsi, şımarık ve alaycı bir karakter olarak tasarlamış. Yönetmen Swen Vincke, bu tasarımın amacının, parti üyeleri arasında güvensizlik yaratmak ve zamanla bu güvensizliği aşmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Ancak, sonra işler istedikleri gibi gitmemiş tabi.

Oyunun Erken Erişim döneminde oyunculardan gelen geri bildirimler, Shadowheart’ın kişiliğinde değişiklik yapılmasına yol açmış. Bir geliştirici, Shadowheart’ın aşırı sinsi ve alaycı halini gerçekten sevmediğini ve nefret uyandırdığını söylemiş. Bunun üzerine, karakterin huyu üzerinde değişiklik yapma kararı almışlar. Vincke bu süreçte bazı oyuncuların, “Bu bir hata, bunu değiştirmelisiniz” diyerek oldukça net geri bildirimler verdiğini hatırlıyor.

Oyuncular, geri bildirimlerle karakterin daha dengeli ve sevilebilir bir hale gelmesini istediler. Bunun üzerine de huy değiştirme operasyonuna giriştiler. Shadowheart için yapılan değişiklikler sonucunda, Shadowheart’ın sinsi ve şımarık özelliklerinin büyük ölçüde azaltmışlar. Ancak, bu karakterin orijinal tasarımına dair meraklar hala devam ediyor. Vincke, Shadowheart’ın ilk halinin oyunda opsiyonel bir mod olarak sunulması durumunda, özellikle Lae’zel ile olan ilişkilerinin nasıl gelişeceğini görmekten biraz korktuğunu belirtti.

Shadowheart’ın bu gizli hikayesi, Baldur’s Gate 3’ün gelişim sürecinde oyuncu geri bildirimlerini ne kadar dikkate aldıklarını da gösterdi. Peki, siz bu değişiklikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Shadowheart’ın daha sinsi ve şımarık bir versiyonunu görmek ister miydiniz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir